Pénzügy Sziget
Pénzügy Sziget
Számvitel
Számviteli alapismeretek
Könyvviteli elszámolások
Számvitel feladatok
Elemzés és kontrolling
Adózás
Jog
Pénzügyek
Vezetés
Közgazdaság
Marketing
Statisztika
Ellenőrzés
Munkaerőpiac
Logisztika
Kereskedelem
Humánerőforrás
Tételsor
Vámismeret
Régi pénzek
Mit keres?
Keresés
Van egy ötlete?
Javaslatot tehet,
publikálhat,
küldhet tananyagot,
könyvbemutatót írhat,
véleményt mondhat,
kereshet:
oktatót,
üzleti partnert,
szállítót,
kivitelezőt,
és reklámozhat is.
Minden releváns témában.
info@penzugysziget.hu
Ön itt van:
Pénzügy Sziget
Számvitel
Könyvviteli elszámolások
Articles
Cím
07.a - A tárgyi eszközök fogalma, jellemzői, szerepük a gazdálkodásban, helye és csoportosítása a mérlegben, a bekerülési értékbe tartozó tételek. Az ingatlanokhoz kapcsolódó vagyoni értékű jogok. A terven felüli értékcsökkenés és annak visszaírása
A befektetett pénzügyi eszközök fogalma, jellemzőik, szerepük a gazdálkodásban, helye és csoportosítása a mérlegben, a bekerülési értékbe tartozó tételek. Értékhelyesbítésük, értékelésük a mérlegben.
A befektetett pénzügyi eszközökkel kapcsolatos gazdasági események, azok hatása a mérlegre és az eredmény-kimutatásra. A tőzsdei és tőzsdén kívüli ügyletek csoportosítása. A határidős, opciós, swap, illetve az azonnali ügyletek elszámolása, b
A céltartalékok fogalma, célja, fajtái. A céltartalékok helye a mérlegben. A céltartalék képzésével és felhasználásával kapcsolatos gazdasági események, azok könyvelése és hatása a mérlegre és az eredmény-kimutatásra.
A forgóeszközök között kimutatott értékpapírok fogalma, fajtái, csoportosításuk. Az értékpapírok helye és csoportosítása a mérlegben, a bekerülési értékbe tartozó tételek. Az értékpapírokkal kapcsolatos információk a kiegészítő mellékletben.
A forgóeszközök között kimutatott értékpapírokkal kapcsolatos gazdasági események, ezek bizonylatai, gazdasági események hatása a mérlegre és az eredmény-kimutatásra. Az értékpapír analitikus nyilvántartása.
A készletek fogalma, helyük és csoportosításuk a mérlegben, a bekerülési értékbe tartozó tételek. A készletek értékelése és helye a mérlegben , az értékelés bizonylati alátámasztása. A készletek értékvesztése, az értékvesztés visszaírása. A v
A könyvviteli zárlat célja, a havi, a negyedéves és az éves zárlati feladatok. Ezzel kapcsolatos számviteli feladatok. A főkönyvi számlák megnyitása, évnyitás utáni rendező tételek.
A kötelezettségek fogalma, fajtái, mérlegtételének meghatározása. A hátrasorolt kötelezettségek, hosszú lejáratú kötelezettségek, rövid lejáratú kötelezettségek. A kötelezettségek és a mérleg, az eredmény-kimutatás, a kiegészítő melléklet kap
A követelések fogalma, fajtái, bekerülési értékük, értékelésük a mérlegben. Követelések értékvesztése, annak visszaírása. Vásárolt követelések. Követelések a kiegészítő mellékletben.
A leltárkészítési kötelezettség. A leltár fogalma. A leltár és a mérleg összehasonlítása. A leltárfelvételi módszerek. A leltározási feladatok és azok megszervezése. Az eszközök és a források leltárkészítési és leltározási szabályzata.
A pénzeszközök fogalma, fajtái. A pénzeszközökkel kapcsolatos gazdasági események és bizonylatai. A pénzeszközök értékelése a mérlegben. A pénzeszközökről a kiegészítő mellékletben adandó információk.
A saját termelésű készletekkel kapcsolatos gazdasági események, azok hatása a mérlegre és az eredmény-kimutatásra. Az előállítási költség tartalma. A költségek fogalma, csoportosítása az elszámolás szempontjából költségfajták szerint. Az álla
A saját tőke fogalma, struktúrája, jelentősége a gazdálkodásban. A lekötött tartalék fogalma, képzésének célja, számviteli elszámolása. A saját tőke elemeinek változásai, a változásokat előidéző gazdasági események és azok elszámolása.
A sajátos beszámolási kötelezettségek. Csődeljárással, felszámolási eljárással és végelszámolással kapcsolatos számvitel feladatok.
A tárgyi eszközök állományának növekedése és csökkenése. A tárgyi eszközökkel kapcsolatos gazdasági események elszámolása, a gazdasági események bizonylatai. A beruházás, a felújítás, a fenntartás elkülönítése. Tárgyi eszközök a kiegészítő me
A termelési folyamat elszámolásának lépései, kapcsolódó számítások
A tőkekonszolidáció. Az adósságkonszolidálás. A konszolidálásba bevont vállalkozásokon belül közbenső eredmények elhagyása, kiszűrése. A ráfordítások és bevételek konszolidálása.
Adók elszámolásai
Állományváltozások
Anyagok elszámolásai
Anyagokkal kapcsolatos alapvető gazdasági események elszámolása (beszerzés, visszaküldés, árengedmény, felhasználás) beszerzési áron és elszámoló áron történő nyilvántartás esetén
Árukészletek és göngyölegek elszámolásai
Árukkal kapcsolatos alapvető gazdasági események elszámolása (nagyker áruk, kisker áruk, göngyölegek)
Az aktív és passzív időbeli elhatárolások szerepe az összemérés elvének érvényre juttatásában. Az időbeli elhatárolások és az eredmény kapcsolata, különös tekintettel a halasztott bevételekre, a halasztott ráfordításokra.
Az immateriális javak fogalma, csoportjai, szerepe a vállalkozásoknál. Helye a mérlegben és az egyszerűsített mérlegben. Kapcsolatos gazdasági események és azok elszámolása.
Az üzemi eredmény-megállapítása összköltség, forgalmi költség eljárással, valamint az A és B módszerrel. Az eredmény-kimutatás fajtáihoz kapcsolódó fogalmak: az értékesítés nettó árbevétele.
Befektetett pénzügyi eszközök
Bekerülési érték törvény részlet
Béralap fogalma, összetevői. Hó végi teendők a jövedelemelszámolásban
Bérelszámolással kapcsolatos gazdasági események főkönyvi könyvelése (előlegek és elszámolásra kiadott összegek)
Beruházások
Egyéb gazdasági események
Értékpapírok elszámolásai
Értékpapírok fogalma, csoportosításai, megjelenésük a beszámolóban. Kötvénykibocsátással kapcsolatos gazdasági események könyvviteli elszámolása.
Eszközök
Források
Gazdasági műveletek, bizonylatok, számla
Időbeli elhatárolások elszámolásai
Immateriális javak elszámolásai
Jövedelemelszámolás
Költségek
Kötelezettségek elszámolásai
Követelések elszámolásai
Pénzeszközök elszámolásai
Részvényekkel kapcsolatos gazdasági események könyvviteli elszámolása. Visszavásárolt saját részvények könyvelése.
Saját források elszámolásai
Saját termelésű készletek elszámolásai
Saját termelésű készletek értékesítése, visszaküldés, árengedmény, és egyéb események könyvelése
Saját termelésű készletek fogalma, fajtái, megjelenése a beszámolóban, nyilvántartási lehetőségei, értékelési szabályai
Számlatükör
Tárgyi eszközök elszámolásai
Üzleti és cégérték elszámolásai
Váltók elszámolásai
Váltók fogalma, fajtái, elszámolásai, megjelenésük a beszámolóban
Vásárolt készletek elszámolásai
Vásárolt készletek fogalma, fajtái, szerepe a gazdálkodásban, nyilvántartási lehetőségei, értékelési szabályai
Vásárolt készletekkel kapcsolatos vegyes gazdasági események elszámolása (leltári különbözet, káresemények, értékvesztés, térítés nélküli átadás, gazdasági társaságba vitt készletek)
Vásárolt kötvényekkel kapcsolatos gazdasági események könyvviteli elszámolása
Visszaírás